6. 10. 2015

„Pryč se špínou,“ říkají plzeňští zelení.

Zelení v Plzni si opět posvítí na černé skládky. Navážou tak na úspěšnou jarní akci Ukliďme Česko, v rámci níž spolu s dobrovolníky uklízeli břehy řeky Mže.

„Zájem o jarní úklid nás mile překvapil. Akce se nám i dobrovolníkům tak líbila, že jsme se rozhodli si jí letos ještě jednou zopakovat,“ říká Lukáš Bellada, organizátor obou úklidů a člen Strany zelených v Plzni.

Minule se podle organizátorů zúčastnilo kolem 20 dobrovolníků, kteří pomohli zlikvidovat dvě černé skládky, což celkově vyšlo asi na 80 pytlů směsného odpadu. I tentokrát bude akce probíhat ve spolupráci s Ukliďme Česko a také za spoluúčasti městské části, na jejímž území se bude uklízet. Ta zajistí odvoz sesbíraného odpadu.

„Sejdeme se v sobotu 10.10. v 13:00 na Světovaru na konečné tramvaje číslo 2 a budeme postupovat podél nedaleké železniční tratě Plzeň – Koterov. Úřad městské části 2, stejně jako na jaře UMO 1 nám se vším vyšly vstříc,“ oceňuje Jitka Kylišová, organizátorka úklidů a členka Strany zelených v Plzni.

Zelení akci nevnímají jen jako možnost, jak zkultivovat veřejný prostor, ale i jako příležitost potkat zajímavé lidi.

„Podobně jako minule, i tentokrát budeme mít pro účastníky připravený malý piknik, během kterého nabereme síly na druhou část úklidu. Už teď se těšíme na všechny účastnice a účastníky,“ shodují se oba organizátoři.

Kontakty:
Lukáš Bellada

člen SZ v Plzni, organizátor úklidu v Plzni
tel.: +420 724 928 292
e-mail: l.bellada@gmail.com

Jitka Kylišová
členka SZ v Plzni, organizátorka úklidu v Plzni
tel.:+420 736 604 069
e-mail: jitkakylisova@gmail.com

web: http://plzen.zeleni.cz/
facebook: www.facebook.com/zeleniplzensko
e-mail: plzen@zeleni.cz

Ukliďme Česko: www.uklidmecesko.cz