12. 6. 2016

Strana zelených v Plzeňském kraji půjde do krajských voleb v koalici s KDU-ČSL a hnutím Nestraníků pod názvem Koalice pro Plzeňský kraj.

Jako svého lídra si Zelení zvolili svojí dlouholetou členku a starostku Kladrub Mgr. Svatavu Štěrbovou: „Děkuji krajské konferenci za důvěru. Věřím, že jako dlouholetá starostka malé obce, rozumím tomu jaký má venkov problémy a jsem přesvědčena, že kraj může v tomto ohledu dělat o mnoho lepší práci než dosud, ať už jde o oblast odpoadového hospodářství, péči o krajinu nebo kulturní dědictví. Zelení mají nepochybně ke všem těmto tématům co říct.“ řekla Svatava Štěrbová.

Druhé místo za Stranu zelených obsadil plzeňský právník, aktivista a iniciátor projektu sdíleného využívání kol Kolemplzne.cz Mgr. Petr Pelcl„Jsem rád, že Zelení jdou do voleb v koalici, kde hrají roli rovnocenného partnera a kde máme zároveň slušnou šanci na úspěch. Zelení jako strana postupně rostou a věřím, že v krajských volbách s našimi partnery pozici obhájíme. Mým úkolem bude pomáhat Svatavě, jak jen to půjde, z Plzně mám myslím bohaté zkušenosti, jak funguje místní i krajská politika. V zastupitelstvu se chci věnovat především územnímu rozvoji a plánování.“ dodal Pelcl.

Na další místa za zelené byli zvoleni Tomáš Popp (jako nezávislý kandidát), předseda ekologického centra ENVIC, pořadatel plzeňských farmářských trhů a spolumajitel sítě Farmářský obchod, PhDr. Pavel Kroupa – historik a místostarosta Nepomuka, Mgr. Lucie Hemrová, Ph.D. – botanička AV ČR a předsedkyně Základní organizace Plzeň a Jan Cina z Kasejovic – hasič a předseda Krajské organizace Strany zelených Plzeňského kraje.

Celou kandidátku včetně zbývajících kandidátů a kandidátek za Stranu zelených zveřejníme na našich stránkách.