17. 4. 2015

Černé skládky zezelenají: Zelení napříč republikou pomůžou uklidit Česko i posílit sousedské vztahy

Zelení se na desítkách míst v Česku  již po několikáté přidají k celostátnímu projektu Ukliďme Česko, který proběhe v sobotu 18. dubna. Zúčastní se řada z nich, například v Nepomuku, Praze, Brně, Havířově, Krnově, Trutnově, Vsetíně i dalších městech a letos poprvé i v Plzni. Cílem dobrovolníků bude zvelebit veřejný prostor a uklidit černé skládky na více než sedmi stech místech po celé České republice.

Plzeňští zelení se společně s přihlášenými dobrovolníky sejdou v 11:00 u amfiteátru pod obchodním domem Plaza a do 15:00 budou uklízet odpadky podél řeky Mže. Kromě pytlů na odpadky budou pro všechny dobrovolníky a dobrovolnice zajištěny i rukavice.

„Nejlepší cestou změny k lepšímu je jít pozitivním příkladem,“ říká Lukáš Bellada, člen Strany zelených a organizátor úklidu v Plzni.

Akce v minulosti proběhla ve stovce zemí za účasti více než devíti milionů dobrovolníků. Letošní ročník nemá podle organizátorů pouze zapojit více dobrovolníků a uklidit ještě více míst, ale také rozšířit povědomí o akci mezi širokou veřejnost a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

„Akci vnímám i jako společenskou událost a příležitost potkat se s novými lidmi, dodává Jitka Kylišová, členka Strany zelených a organizátorka úklidu v Plzni.

Svou účastí můžete pomoct uklidit Česko i vy! Více informací na www.uklidmecesko.cz.

 

Kontakty:
Lukáš Bellada

člen SZ v Plzni, organizátor úklidu v Plzni
tel.: +420 724 928 292
e-mail: l.bellada@gmail.com

Jitka Kylišová
členka SZ v Plzni, organizátorka úklidu v Plzni
tel.:+420 736 604 069
e-mail: jitkakylisova@gmail.com

web: http://plzen.zeleni.cz/
facebook: www.facebook.com/zeleniplzensko
e-mail: plzen@zeleni.cz