12. 4. 2016

Plzeň, 12. dubna 2016

Zelení v Plzni zlikvidují další černé skládky. Nebude chybět ani tradiční piknik.

Zelení v Plzni se opět přidají k celostátnímu projektu Ukliďme Česko, který proběhne v sobotu 16. dubna. Tento rok je v celé republice přihlášeno více než 1600 účastníků a úklidů se tak v jarním termínu odehraje přinejmenším o polovinu více než loni[1]. Přímo v Plzni je během dubna nahlášeno 39 úklidových akcí[2]. Plzeňští zelení nejsou přitom v kraji jediní, kteří se rozhodli úklid zorganizovat. Nepomučtí zelení zorganizovali úklid uplynulou sobotu.

Jako loni, i letos bude cílem dobrovolníků zvelebit veřejný prostor a uklidit černé skládky. Plzeňští zelení se společně s přihlášenými dobrovolníky sejdou v 11:00 v Amfiteátru za obchodním domem Plaza a do 15:00 budou uklízet odpadky po proudu řeky Mže. Kromě pytlů na odpadky budou pro všechny dobrovolníky a dobrovolnice zajištěny i rukavice.

„Děláme to nejen pro dobrou věc ale i pro dobrý pocit. I tentokrát spojíme úklid s piknikem, abychom měli čas se poznat a načerpat síly na zbytek úklidu,“ říká Lukáš Bellada, člen Strany zelených a organizátor úklidu v Plzni.

Plzeňští zelení budou uklízet již potřetí. Po jarní úklidové akci, kdy se uklízelo mezi Plazou a Kalikovským mlýnem, následoval podzimní úklid, tentokrát podél železniční trati na Slovanech. Na obou akcích se sešlo dohromady téměř 30 dobrovolníků, podařilo se zlikvidovat několik černých skládek a sesbírat více jak 100 pytlů směsného odpadu.

„Doufám, že se nám opět podaří nejen uklidit část veřejného prostoru, ale také se seznámit s novými lidmi a potkat se s těmi, které již známe,“ dodává Jitka Kylišová, členka Strany zelených a organizátorka úklidu v Plzni.

„Z této akce mám pokaždé radost a těším se na ni. Je úžasné vidět, že se pořád najde dost lidí, kterým není lhostejné, jak to v jejich okolí vypadá,“ říká Lucie Hemrová, předsedkyně Strany zelených v Plzni.

Svou účastí můžete pomoct uklidit Česko i vy! Více informací na www.uklidmecesko.cz.

Kontakty:
Lukáš Bellada
člen SZ v Plzni, organizátor úklidu v Plzni
tel.: +420 724 928 292
e-mail: l.bellada@gmail.com

Jitka Kylišová
členka SZ v Plzni, organizátorka úklidu v Plzni
tel.:+420 736 604 069
e-mail: jitkakylisova@gmail.com

Lucie Hemrová
předsedkyně SZ v Plzni
tel.:+420 720 415 887
e-mail: lucie.hemrova@gmail.com

web: http://plzen.zeleni.cz/
facebook: www.facebook.com/zeleniplzensko
e-mail: plzen@zeleni.cz

Poznámky:
[1]
http://www.enviweb.cz/clanek/archiv/105468/pripravy-vrcholi-za-tyden-se-bude-uklizet-cesko
[2] http://www.uklidmecesko.cz