Chceme Česko moderní, zdravější a spravedlivější

Můžeme mít zemi, kde je dobře. Kde lidé jedí zdravé potraviny a dýchají čistý vzduch.

Byrokracii prakticky neznají. Co není důvod regulovat, neregulují. Veřejná doprava je čistá a rychlá, individuální zas ohleduplná. Investuje se do vzdělání a inovací. Každý má kde bydlet, všude je bezpečno a útulno.

Jde to. Víme, jak na to. Jsme součástí celosvětového hnutí a v zahraničí už leccos z toho, co navrhujeme, dobře funguje. A chceme, aby to fungovalo i u nás.

Více o našich prioritách naleznete v Programu pro parlamentní volby 2017

 

MUDr. Jan Trnka, lídr Zelených pro Plzeňský kraj

jan.trnka@zeleni.cz

https://www.facebook.com/jantrnkasz

Jan vystudoval všeobecné lékařství v Praze a poté v Cambridge doktorské studium biochemie spolu s magisterským studiem historie a filosofie vědy. Nyní dokončuje ve Stockholmu magisterský obor pedagogika medicíny. Je docentem lékařské chemie a biochemie na 3. lékařské fakultě v Praze.Cestuje rád, a to i na velmi odlehlá místa, například do Himalájí. Zejména tam si totiž uvědomuje zranitelnost a křehkost přírody tváří v tvář člověku.O politice, tedy práci pro společnost, říká, že dává jeho životu hlubší smysl. Své vzdělání a zkušenosti chce uplatnit i mimo akademickou sféru zejména ve prospěch těch, kteří nedostali v životě stejné šance.