13. 10. 2014

Výsledky komunálních voleb ukázaly, že Strana zelených v Plzeňském kraji postupně posiluje.  Úspěch slavila Strana zelených v Kladrubech, kde se se ziskem 56.91 % stala suverénním vítězem místních komunálních voleb, získala 9 z 15 zastupitelů a polepšila si o jednoho zastupitele. Lídryně kandidátky Svatava Štěrbová tak může navázat na své předchozí úspěšné působení ve funkci starostky i v tomto volebním období.

Poprvé podala Strana zelených kandidátku v Černošíně a hned se jí podařilo dosáhnout výsledku 22.66 %, a získat tak celkem 4 zastupitele. Úspěšní byli i zelení v Nepomuku, kde se ziskem 17.17 % získali 3 zastupitele. Oproti minulým volbám si tedy o jednoho zastupitele polepšili. V Kasejovicích (6.04 %) a Boru (5.97 %) se podařilo obhájit dosavadní zastupitelské mandáty.

Koalice Společně za Plzeň, jejíž součástí byli i plzeňští zelení, získala na plzeňských obvodech (Plzeň 2, 4, 8) celkem 3 zastupitele z řad koaličních partnerů. Jen těsně koalici unikl úspěch na obvodech Plzeň 1 a 3 a na magistrátu.

Děkujeme za Vaši podporu i v těchto volbách! A pokud jste z výsledků voleb nadšení a chcete nám aktivně pomáhat, anebo Vás naopak výsledek voleb neuspokojil a chcete to změnit, ozvěte se předsedům jednotlivých základních organizací nebo přijďte na schůzi a staňte se našimi členy. Těšíme se na Vás!