10. 10. 2017

Z tiskové zprávy Svobody zvířat a NESEHNUTÍ, Praha a Brno 5. 10. 2017:

Z rozsáhlého předvolebního průzkumu na téma práv zvířat, který mezi kandidáty a kandidátkami politických stran společně provedly neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ, a z rešerše politických programů jednotlivých stran vyplynulo, že pouze Zelení mají propracovaný program týkající se ochrany zvířat. Jejich kandidátky a kandidáti se navíc ve prospěch ochrany zvířat vyjadřovali vůbec nejčastěji. (…)

Organizace vyhodnocovaly celkem 215 obdržených odpovědí – nejvíce jich došlo od Zelených, Pirátů a TOP 09, nejmenší odezvu měl průzkum u ODS, SPD a ČSSD. Ve prospěch větší ochrany zvířat se nejčastěji vyjadřovali Zelení. Ti také jako jediní mají v programu téma ochrany zvířat podrobně propracováno. V počtu kladných odpovědí za nimi skončili STAN a TOP 09. Nejméně podpory ochraně zvířat vyjádřili Svobodní a ODS.“

V rámci Plzeňského kraje za Zelené odpověděli všichni tři oslovení kandidáti a kandidátky (Jan Trnka, Jitka Kylišová, Jakub Kurc) a jako jediní ze všech politických stran a hnutí odpověděli na všechny otázky k ochraně zvířat kladně!

Tisková zpráva a výsledky jsou dostupné zde