10. 4. 2017

V sobotu 8. dubna proběhla celorepubliková akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jarní úklid V Plzni organizovali i plzeňští Zelení, a to již třetí rok po sobě. Přes 30 dobrovolníků a zelených se sešlo uklidit levý břeh řeky Radbuzy. V části mezi Americkou třídou a městskou plovárnou společně sesbírali téměř 50 pytlů směsného odpadu.

„Každým rokem nám počet dobrovolníků na úklid o trochu naroste. Mám z toho opravdu radost. Nejen že uklidíme veřejný prostor, ale lidi zjevně společně pomáhat baví, což je super. Každý rok nám také přibývá počet dětí, kteří přijdou s rodiči pomoct uklízet,“ říká Lucie Hemrová, organizátorka úklidu a členka Zelených v Plzni.

Dobrovolníci během dne sesbírali zejména drobný směsný odpad. Opět nechyběly ani plastové lahve, matrace nebo koberec. Nejbizarnějším nalezeným letošním úlovkem je podle Zelených část dveří od automobilu. Dobrovolníci odpadky shromáždili na několika záchytných místech podél trasy úklidu, odkud budou po domluvě s radnicí třetího městského obvodu (ÚMO 3) odvezeny.

„Mám radost z toho, že jsme se sešli v takovém počtu, opět se viděli s lidmi, kteří s námi uklízí opakovaně a seznámili se s novými lidmi, kterým není lhostejné jak to ve městě, ve kterém žijí, vypadá. Zároveň bych chtěla poděkovat pracovníkům ÚMO  3 a společnosti Čistá Plzeň za spolupráci a odvoz odpadků”, doplňuje Jitka Kylišová, organizátorka úklidu a spolupředsedkyně Zelených v Plzni.

Plzeňští Zelení mají s organizací úklidů již své zkušenosti. V minulosti organizovali úklidy v okolí Kilometrovky a také podél řeky Mže. Jedna podzimní akce se konala podél železniční tratě na Světovaru. K úklidu veřejného prostoru se připojíme i v dalších letech, určitě to nebyla poslední akce tohoto typu,” shodně dodávají obě organizátorky.

Kontakty:
Jitka Kylišová
spolupředsedkyně SZ v Plzni, organizátorka úklidu v Plzni
tel.:+420 736 604 069
e-mail: jitkakylisova@gmail.com

Lucie Hemrová
členka SZ v Plzni, organizátorka úklidu v Plzni
tel.:+420 720 415 887
e-mail: lucie.hemrova@gmail.com

web: http://plzen.zeleni.cz/
facebook: www.facebook.com/zeleniplzensko
e-mail: plzen@zeleni.cz

Celorepublikový organizátor akce:
www.uklidmecesko.cz

 

Fotografie z úklidu