13. 2. 2014

Příští týden navštíví Plzeň německý europoslanec Jan Philipp Albrecht [1]. Přijíždí na pozvání plzeňských zelených a zúčastní se debaty o ochraně osobních dat a soukromí na internetu. Jan P. Albrecht je člen skupiny Zelených/ESA v Evropském parlamentu (EP) a je navrhovatelem obecného nařízení o ochraně dat. Zabývá se občanskými právy, bezpečnostními otázkami a spoluprací policie a justice.

„Evropská politika je u nás vnímaná jako něco vzdáleného a abstraktního, případně něco, co nás ohrožuje koblihami zabalenými v celofánu. Práce Jana Albrechta je však důkazem, že v Evropském parlamentu se jedná o tom, co se týká obyčejných lidí, a že evropská politika hájí práva obyvatel členských států EU. Já jsem vděčný, že alespoň občas musí české orgány poslouchat ty evropské, a že se legislativa musela alespoň zčásti harmonizovat,“ říká právník a člen Strany zelených v Plzni Petr Pelcl.

Debata s Janem P. Albrechtem se bude konat ve středu 19. února ve 14:00 v Music baru Anděl (Bezručova 5, Plzeň) [2]. Večer pak Albrecht vystoupí jako host na první ze série veřejných panelových debat pořádaných v Praze na aktuální evropská témata “Zelená pro budoucnost Evropy a Česka” (od 18:00 v sálu Era svět). „Debatu s Janem Albrechtem bereme jako skvělou příležitostí ukázat, že zelená politika není jen o ekologii a že zelení nejsou jen žabičkáři, ale mají ve svých řadách odborníky na široké spektrum témat, včetně problematiky informačních technologií, která, ač to tak nevypadá, se dotýká nás všech“ dodává předseda Strany zelených v Plzni Petr Moravec.

Kontakty:

Petr Moravec, předseda Strany zelených v Plzni, tel.: 776 171 529, petrmoravec@centrum.cz

Petr Pelcl, člen rady Strany zelených v Plzni, tel.: 725800820, mail: pelclp@gmail.com

web: zeleniplzensko.cz

FB: www.facebook.com/zeleniplzensko

Poznámky:

[1] www.janalbrecht.eu

[2] www.andelcafe.cz/musicbar