1. 5. 2014

Šádí Shanaáh: Hledá se evropská zahraniční politika, zn. Spěchá

sadishanaah-e1396961517812

6. 5. 14 v kavárně Inkognito od 17:30 do 19:00

Evropská unie formálně disponuje společnou zahraniční a bezpečnostní politikou. Jak ale tato politika obstála tváří v tvář opravdu velkým krizím, např. v Libyi, Sýrii nebo na Ukrajině? A jakou roli v ní hraje Česká republika?

Tématem debaty bude zahraniční a bezpečnostní politika EU, zda je unie na mezinárodní úrovni stále vnímaná jako obchodní obr, ale politický trpaslík, zda je schopná uplatňovat svůj vliv ve svém bezprostředním sousedství a zda je nutné, aby se z „normativní“ síly přeměnila i na sílu vojenskou. Dotkneme se také otázky, jaké by měly být zahraničně-politické a bezpečnostní cíle EU a jakým způsobem by jich měla dosahovat.

Curriculum:

Narozen 1982 v Praze. Absolvent současných evropských studií na University of Cambridge (M.Phil.). Byl poradcem pro evropské a zahraniční záležitosti ministra školství. V současnosti koordinátor projektu Česko hledá budoucnost, programový koordinátor v nadaci Heinrich-Böll-Stiftung a zakladatel nevládní organizace Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogu. Přednáší na Anglo-American University in Prague.

www.zeleni.cz/sadi-shanaah
www.shanaah.eu
http://blog.aktualne.cz/blogy/sadi-shanaah.php
www.facebook.com/sshanaah